Preschool

Kathy Forte

AM/PM Pre-K
253-272-2297, ext. 4137

Tammy Weller

Pre-K Aide
253-272-2297

Trish Joyce

AM/PM Pre-K
253-272-2297, ext. 4138

Leticia Arce

Pre-K Aide
253-272-2297, ext. 4138

Suzanne Christnacht

AM/PM Pre-K
253-272-2297

Kerry McAllister

Pre-K Aide
253-272-2297

Tracey Lindell

AM Pre-K
253-272-2297

Primary Grades

Margaret Richards

Kindergarten
253-272-2297, ext. 4130

Minh Gavino

Kindergarten
253-272-2297, ext. 4139

Cindy Wheeler

Kindergarten
253-272-2297, ext. 4141

Tessa Johnson

First Grade
253-272-2297, ext. 4141

April Nagel

First Grade
253-272-2297, ext. 4140

Ruth Kelly

Second Grade
253-272-2297, ext. 4143

Sophia Fitzgerald

Second Grade
253-272-2297, ext. 4142

Intermediate Grades

Katrina Coovert

Third Grade
253-272-2297, ext. 4144

Hanna Graves

Fourth Grade
253-272-2297, ext. 4146

Catherine Shedd

Fifth Grade
253-272-2297, ext. 4150

Middle School

Christa Ishida

Sixth Grade
253-272-2297, ext. 4153

Andy Albaugh

Seventh Grade
253-272-2297, ext. 4148

Robert Miller

Eighth Grade
253-272-2297, ext. 4155

Specialists

Maria Lewis

Music / Drama
253-272-2297, ext. 4158

Emily Keller

Visual Arts
253-272-2297, ext. 4156

Erika Gasper

Spanish Language
253-272-2297, ext. 4124

Melissa Larsen

PE Specialist
253-272-2297

Abby McElligott

Resource Director
253-272-2297

Joe Nikolao

Recess Supervisor
253-272-2297

Jenny Scott

Recess Supervisor
253-272-2297

Arlette Laudy

Recess Supervisor
253-272-2297

Elena VerValin

Extended Care Supervisor
253-272-2297

Maintenance & Custodial

Felipe Uc

Maintenance
253-272-2297

Donna Leeper

Custodial
253-272-2297

Serenity Leeper

Custodial
253-272-2297

Volunteer Leaders

Karina Busch

School Commission, President
253-272-2297

Olivia Cabrales

SPPA, President
253-272-2297

Cristina & Jonathan Ross

Annual Fund Chairs
253-272-2297

Allison Drago & Kyle Hughes

REACH Auction Chairs
253-272-2297, ext. 4128

Wynter Dait

Scrip Coordinator
253-272-2297, ext. 4127

David Goodsell

CYO Athletic Director
253-272-2297